EĞİTİM (Medya90) - |

Türkiye'deki Gadara Üniversitesi ile Atlas Üniversitesi arasında Mutabakat Muhtırası

 

Türkiye'deki Gadara Üniversitesi ile Atlas Üniversitesi arasında Mutabakat Muhtırası

Jadara Üniversitesi, üniversitenin yönetim kurulu başkanı Dr. Al-Maraşda ve Atlas Üniversitesi tarafında rektör Prof. Dr. Mustafa Kişk Anlaşmanın imzalanmasına TASKA International Başkanı, Prof.Dr.Muhammed Al-Adil de katıldı.
Jadara Üniversitesi, üniversitenin yönetim kurulu başkanı Dr. Al-Maraşda ve Atlas Üniversitesi tarafında rektör Prof. Dr. Mustafa Kişk Anlaşmanın imzalanmasına TASKA International Başkanı, Türkiye Cumhurbaşkanı Prof.Dr.Muhammed Al-Adil de katıldı. Arap Ekonomik ve Stratejik İşbirliği Derneği ve Atlas Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Fakülte Dekanları ve Dr.Anlaşma şartları, lisans ve lisansüstü düzeylerde öğretim üyesi ve öğrenci değişimine yönelik ortak bir programla kazanılabilecek karşılıklı yararların değişimini, bilimsel faaliyetleri ve ortak araştırmaları teşvik etmeyi, uluslararası projelere başvurmayı ve birlikte çalışmayı öngörüyordu. seminerlere katılım yoluyla iki taraf arasında işbirliğine dayalı bir ilişkinin güçlendirilmesi ve geliştirilmesi, Akademik konferanslar ve toplantılar, çalıştaylar ve kısa ve uzun vadeli akademik programların oluşturulması. Obeidat, bu tür anlaşmaların Jadara Üniversitesi'nin uluslararası sıralamasındaki konumunu geliştirdiğini ve hem Gadara Üniversitesi hem de Atlas Üniversitesi'ndeki üniversite ortamının bileşenleri arasında programlarda, öğretimde ve bilimsel araştırmalarda bir akademik ağ durumu yarattığını söyledi.  Bu konuda Arap ve Türk üniversiteleri arasında ağ kurmak için hiçbir çabadan kaçınmayan Taşça Uluslararası Örgütü ve Türk-Arap Ekonomik ve Stratejik İşbirliği Derneği Başkanı Profesör Al-Adil'in çabalarına da değer verdiğini vurguladı. yeniden canlanma planında küresel eksene giden yolda Türkiye'deki üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla daha yakın zamanda yapılacak toplantılardır.Üniversite tarafından benimsenen; Yüce Allah'ın rahmeti olarak önümüzdeki günlerde daha fazla uluslararası anlaşmanın imzalanmasıyla ilerlemeyi vurguladı. Anlaşmanın imzalanması sırasında Dr. Al-Marashdeh, Ürdün ile Türkiye arasındaki kardeşlik ilişkilerinin derinliğini dile getirerek, ideal bir altyapı oluşturarak üniversitenin planlarını desteklemek ve vizyonlarına ulaşmak için çalışmalarını vurguladı. Atlas Üniversitesi Rektörü ile ortak yatırım projeleri geliştirme konusunda görüştü.  Atlas Üniversitesi Rektörü, bilimsel araştırmanın çıktılarını farklı sektörlerle ilişkilendirmeye ve eğitimi işgücü piyasası ve kamusal yaşamla ilişkilendirmek amacıyla pratik materyaller ve kuluçka merkezleri yaratmaya ihtiyaç olduğunu söyledi. Üniversite heyeti, Atlas Üniversitesi başkanına Jadara Üniversitesi kalkanını ve hediyelik eşyalarını sundu ve Atlas Üniversitesi başkanı da Jadara Üniversitesi heyetine benzer bir kalkan sundu. Jadara Üniversitesi Rektörü, üniversite, kalkınma planı, özlemleri, programları, uzmanlıkları, kolejleri, küresel sıralamaları ve üniversitenin yürüyüşünün önemli eksenleri hakkında bir sunum yapmıştı. Jadara Üniversitesi heyeti, Atlas Üniversitesi Rektörü eşliğinde üniversitenin çeşitli tesislerini ve laboratuvarlarını gezdi ve programları ve istekleri hakkında bir sunum dinledi.
Jadara Üniversitesi, üniversitenin yönetim kurulu başkanı Dr. Al-Maraşda ve Atlas Üniversitesi tarafında rektör Prof. Dr. Mustafa Kişk Anlaşmanın imzalanmasına TASKA International Başkanı, Prof.Dr.Muhammed Al-Adil de katıldı.

Jadara Üniversitesi, üniversitenin yönetim kurulu başkanı Dr. Al-Maraşda ve Atlas Üniversitesi tarafında rektör Prof. Dr. Mustafa Kişk Anlaşmanın imzalanmasına TASKA International Başkanı, Türkiye Cumhurbaşkanı Prof.Dr.Muhammed Al-Adil de katıldı.

Arap Ekonomik ve Stratejik İşbirliği Derneği ve Atlas Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Fakülte Dekanları ve Dr.Anlaşma şartları, lisans ve lisansüstü düzeylerde öğretim üyesi ve öğrenci değişimine yönelik ortak bir programla kazanılabilecek karşılıklı yararların değişimini, bilimsel faaliyetleri ve ortak araştırmaları teşvik etmeyi, uluslararası projelere başvurmayı ve birlikte çalışmayı öngörüyordu. seminerlere katılım yoluyla iki taraf arasında işbirliğine dayalı bir ilişkinin güçlendirilmesi ve geliştirilmesi, Akademik konferanslar ve toplantılar, çalıştaylar ve kısa ve uzun vadeli akademik programların oluşturulması.
Obeidat, bu tür anlaşmaların Jadara Üniversitesi'nin uluslararası sıralamasındaki konumunu geliştirdiğini ve hem Gadara Üniversitesi hem de Atlas Üniversitesi'ndeki üniversite ortamının bileşenleri arasında programlarda, öğretimde ve bilimsel araştırmalarda bir akademik ağ durumu yarattığını söyledi. 

Bu konuda Arap ve Türk üniversiteleri arasında ağ kurmak için hiçbir çabadan kaçınmayan Taşça Uluslararası Örgütü ve Türk-Arap Ekonomik ve Stratejik İşbirliği Derneği Başkanı Profesör Al-Adil'in çabalarına da değer verdiğini vurguladı. yeniden canlanma planında küresel eksene giden yolda Türkiye'deki üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla daha yakın zamanda yapılacak toplantılardır.Üniversite tarafından benimsenen; Yüce Allah'ın rahmeti olarak önümüzdeki günlerde daha fazla uluslararası anlaşmanın imzalanmasıyla ilerlemeyi vurguladı.
Anlaşmanın imzalanması sırasında Dr. Al-Marashdeh, Ürdün ile Türkiye arasındaki kardeşlik ilişkilerinin derinliğini dile getirerek, ideal bir altyapı oluşturarak üniversitenin planlarını desteklemek ve vizyonlarına ulaşmak için çalışmalarını vurguladı. Atlas Üniversitesi Rektörü ile ortak yatırım projeleri geliştirme konusunda görüştü. 

Atlas Üniversitesi Rektörü, bilimsel araştırmanın çıktılarını farklı sektörlerle ilişkilendirmeye ve eğitimi işgücü piyasası ve kamusal yaşamla ilişkilendirmek amacıyla pratik materyaller ve kuluçka merkezleri yaratmaya ihtiyaç olduğunu söyledi. Üniversite heyeti, Atlas Üniversitesi başkanına Jadara Üniversitesi kalkanını ve hediyelik eşyalarını sundu ve Atlas Üniversitesi başkanı da Jadara Üniversitesi heyetine benzer bir kalkan sundu.


Jadara Üniversitesi Rektörü, üniversite, kalkınma planı, özlemleri, programları, uzmanlıkları, kolejleri, küresel sıralamaları ve üniversitenin yürüyüşünün önemli eksenleri hakkında bir sunum yapmıştı.  Jadara Üniversitesi heyeti, Atlas Üniversitesi Rektörü eşliğinde üniversitenin çeşitli tesislerini ve laboratuvarlarını gezdi ve programları ve istekleri hakkında bir sunum dinledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve medya90.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.