EĞİTİM (Medya90) - |

PROJE SEVEN ÖĞRENCİLER ROTASINI KENDİ ÇİZER!

 

PROJE SEVEN ÖĞRENCİLER ROTASINI KENDİ ÇİZER!

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Nazilli Anadolu Lisesi “Proje Temelli Düşünme Eğitimi” programı kapsamında 12 Nisan 2022 Salı akşamı “Proje Seven Öğrenciler Rotasını Kendi Çizer!” konulu videoseminer verdi.
Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Nazilli Anadolu Lisesi “Proje Temelli Düşünme Eğitimi” programı kapsamında 12 Nisan 2022 Salı akşamı  “Proje Seven Öğrenciler Rotasını Kendi Çizer!” konulu videoseminer verdi. Nazilli Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Kadriye Çetin’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya okulun öğrencileri ve öğretmenleri katıldı. Prof. Dr. Mustafa Böyükata, bilim okuryazarlığının öğrenilmesini, kişilik gelişimini, yapılan işin tadına varılmasını, eğitim için okul dışının kullanılmasını, eğitimin okul ve müfredatla sınırlı kalmamasını sağlayan proje tabanlı çalışmaların rolüne yönelik değerlendirmelerde bulundu. Proje faaliyetlerinde aktif olmanın öğrencilerin girişimci yanlarını geliştireceğini anlattı. Proje Döngüsü Yönetimi, proje hazırlık ve uygulama süreçleri ile stratejik planlama konularında da bilgiler veren Prof. Dr. Böyükata, uzaktan eğitim araçlarıyla da bilgi edinmenin mümkün hale geldiğine değinerek, okulların günümüzde öğrencilerin de birbirlerini eğittiği ortamlar olduğunun altını çizdi. Bu yönden proje faaliyetleri ile öğrencilerin birlikte iş yapma becerilerinin de geliştiğini ifade etti.  İzleyen öğretmenlerden bazıları yaptıkları değerlendirmelerde sunumun katılımcıları canlı ve dinamik tuttuğunu, Prof. Dr. Böyükata’nın güncel ve gündelik sorunlara duyarlı bir anlatımla, hayatın içinden örnekler vererek dikkatleri konu üzerine çektiğini, dinleyicilerle ilgilendiğini, keyifli bir söyleşi olduğunu belirttiler. Bir akademisyenin lise öğrencileriyle buluşmasını nadir görülen bir şey olarak niteleyenler de oldu. Semineri öğrencilerin de sıkılmadan merakla dinlediği gözlendi.  Katılımcıların sorularına cevaplar da verilen programın sonunda etkinliğin moderatörü İngilizce Öğretmeni Kadriye Çetin, toplantı için  “Öğretim üyelerinin eğitimin her kademesiyle ile iletişim halinde olabileceğinin ve bunun gerekliliğinin en güzel örneğiydi” dedi ve davetlerini kırmayıp kendileri zaman ayırmasından dolayı Prof. Dr. Mustafa Böyükata’ya teşekkür etti.
Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Nazilli Anadolu Lisesi “Proje Temelli Düşünme Eğitimi” programı kapsamında 12 Nisan 2022 Salı akşamı “Proje Seven Öğrenciler Rotasını Kendi Çizer!” konulu videoseminer verdi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Nazilli Anadolu Lisesi “Proje Temelli Düşünme Eğitimi” programı kapsamında 12 Nisan 2022 Salı akşamı  “Proje Seven Öğrenciler Rotasını Kendi Çizer!” konulu videoseminer verdi.

Nazilli Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Kadriye Çetin’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya okulun öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata, bilim okuryazarlığının öğrenilmesini, kişilik gelişimini, yapılan işin tadına varılmasını, eğitim için okul dışının kullanılmasını, eğitimin okul ve müfredatla sınırlı kalmamasını sağlayan proje tabanlı çalışmaların rolüne yönelik değerlendirmelerde bulundu. Proje faaliyetlerinde aktif olmanın öğrencilerin girişimci yanlarını geliştireceğini anlattı.

Proje Döngüsü Yönetimi, proje hazırlık ve uygulama süreçleri ile stratejik planlama konularında da bilgiler veren Prof. Dr. Böyükata, uzaktan eğitim araçlarıyla da bilgi edinmenin mümkün hale geldiğine değinerek, okulların günümüzde öğrencilerin de birbirlerini eğittiği ortamlar olduğunun altını çizdi. Bu yönden proje faaliyetleri ile öğrencilerin birlikte iş yapma becerilerinin de geliştiğini ifade etti. 

İzleyen öğretmenlerden bazıları yaptıkları değerlendirmelerde sunumun katılımcıları canlı ve dinamik tuttuğunu, Prof. Dr. Böyükata’nın güncel ve gündelik sorunlara duyarlı bir anlatımla, hayatın içinden örnekler vererek dikkatleri konu üzerine çektiğini, dinleyicilerle ilgilendiğini, keyifli bir söyleşi olduğunu belirttiler. Bir akademisyenin lise öğrencileriyle buluşmasını nadir görülen bir şey olarak niteleyenler de oldu. Semineri öğrencilerin de sıkılmadan merakla dinlediği gözlendi. 

Katılımcıların sorularına cevaplar da verilen programın sonunda etkinliğin moderatörü İngilizce Öğretmeni Kadriye Çetin, toplantı için  “Öğretim üyelerinin eğitimin her kademesiyle ile iletişim halinde olabileceğinin ve bunun gerekliliğinin en güzel örneğiydi” dedi ve davetlerini kırmayıp kendileri zaman ayırmasından dolayı Prof. Dr. Mustafa Böyükata’ya teşekkür etti.

Yozgat HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve medya90.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.