TEKNOLOJİ (Medya90) - | Haber Girişi: 25.05.2022 - 01:05, Güncelleme: 25.05.2022 - 01:05

Konya’da akademisyenler için proje eğitimlerinin üçüncüsü düzenlendi

 

Konya’da akademisyenler için proje eğitimlerinin üçüncüsü düzenlendi

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın yıllardır özveriyle yürütmeye çalıştığı, Türkiye’nin pek çok yerinde bilinen ve gönüllü akademisyenlerin de eğitmenlik yaparak katkı verdiği eğitime destek niteliğindeki faaliyetlere duyulan ilgide yükseliş gözleniyor.
Selçuk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Konya TEKNOKENT işbirliğinde 21-22 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen “Sağlık Bilimlerinde Proje Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” etkinliğinde, Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden Prof. Dr. Azmi Yerlikaya, Düzce Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ufuk Koca Çalışkan, Selçuk Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Maden ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden Doç. Dr. Seyhan Karaçavuş eğitmen olarak yer aldılar.   Selçuk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Recai Kuş’un koordinatörlüğünde Konya TEKNOKENT konferans salonunda gerçekleştirilen eğitimden 30 civarında genç araştırmacı yararlandı.   Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hamurcu ve Koordinatör Prof. Dr. Recai Kuş’un Açılış Konuşmaları ile başlayan ve iki gün süren programda proje hazırlamaya ilgi duyan sağlık, veterinerlik, eczacılık, temel ve uygulamalı bilimlerden genç araştırmacılara, proje hazırlama ve yürütme konusunda, temel bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi yönünde sunumlar ve uygulamalar gerçekleştirildi.   TÜBİTAK proje destek programları ile başvuru, değerlendirme, uygulama ve sonuçlandırma süreçleri hakkında bilgilerin verildi. Projelerde dikkat edilmesi gereken incelikler, temel prensipler ve etik unsurlara değinildi. Bir projenin başlığından, özgün değerin yazımından, anahtar kelime yazımından, uygulamada dikkat edilmesi gereken noktalar, amaç ve hedeflerin yazımında dikkat edilmesi gereken konular ve ilgili detaylara eğitim kapsamında yer verildi. Katılımcıların soruları tatmin edici düzeyde cevaplandırıldı.   Prof. Dr. Mustafa Böyükata yaptığı değerlendirmede “Proje eğitimlerine her geçen gün yeni talepler oluyor. Çok temel bir konu ve ihtiyaçta var. Konya’ya Selçuk Üniversitesi yönetimi bu konuda hassasiyet ortaya koymuş durumdadır. Davetleri üzerine üçüncü kez eğitim verdik” dedi.   Eğitim programının sonunda Etkinlik Koordinatörü Prof. Dr. Recai Kuş gönüllü olarak eğitim veren akademisyenlere teşekkür etti.
Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın yıllardır özveriyle yürütmeye çalıştığı, Türkiye’nin pek çok yerinde bilinen ve gönüllü akademisyenlerin de eğitmenlik yaparak katkı verdiği eğitime destek niteliğindeki faaliyetlere duyulan ilgide yükseliş gözleniyor.

Selçuk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Konya TEKNOKENT işbirliğinde 21-22 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen “Sağlık Bilimlerinde Proje Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” etkinliğinde, Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden Prof. Dr. Azmi Yerlikaya, Düzce Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ufuk Koca Çalışkan, Selçuk Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Maden ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden Doç. Dr. Seyhan Karaçavuş eğitmen olarak yer aldılar.

 

Selçuk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Recai Kuş’un koordinatörlüğünde Konya TEKNOKENT konferans salonunda gerçekleştirilen eğitimden 30 civarında genç araştırmacı yararlandı.

 

Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hamurcu ve Koordinatör Prof. Dr. Recai Kuş’un Açılış Konuşmaları ile başlayan ve iki gün süren programda proje hazırlamaya ilgi duyan sağlık, veterinerlik, eczacılık, temel ve uygulamalı bilimlerden genç araştırmacılara, proje hazırlama ve yürütme konusunda, temel bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi yönünde sunumlar ve uygulamalar gerçekleştirildi.

 

TÜBİTAK proje destek programları ile başvuru, değerlendirme, uygulama ve sonuçlandırma süreçleri hakkında bilgilerin verildi. Projelerde dikkat edilmesi gereken incelikler, temel prensipler ve etik unsurlara değinildi. Bir projenin başlığından, özgün değerin yazımından, anahtar kelime yazımından, uygulamada dikkat edilmesi gereken noktalar, amaç ve hedeflerin yazımında dikkat edilmesi gereken konular ve ilgili detaylara eğitim kapsamında yer verildi. Katılımcıların soruları tatmin edici düzeyde cevaplandırıldı.

 

Prof. Dr. Mustafa Böyükata yaptığı değerlendirmede “Proje eğitimlerine her geçen gün yeni talepler oluyor. Çok temel bir konu ve ihtiyaçta var. Konya’ya Selçuk Üniversitesi yönetimi bu konuda hassasiyet ortaya koymuş durumdadır. Davetleri üzerine üçüncü kez eğitim verdik” dedi.

 

Eğitim programının sonunda Etkinlik Koordinatörü Prof. Dr. Recai Kuş gönüllü olarak eğitim veren akademisyenlere teşekkür etti.

Konya HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve medya90.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.