KÜLTÜR (Medya90) - |

Kara Halil Erdem mi, Şöhret mi?

 

Kara Halil Erdem mi, Şöhret mi?

Yazar Mesut Balyemez, ‘Koltuk Kavgası’ isimli ilk kitabından sonra bir kez daha okurlarıyla buluşuyor.
  Yazar Mesut Balyemez, ‘Koltuk Kavgası’ isimli ilk kitabından sonra bir kez daha okurlarıyla buluşuyor.  Balyemez, ‘Kara Halil’i anlattığı ikinci kitabında ‘dürüstlük ve erdem mi para ve şöhret mi’ sorusuna da cevap veriyor. 1966 yılında Malatya Yeşilyurt Kadiruşağı köyünde dünyaya gelen Mesut Balyemez, üniversite eğitimi sonrası Balıkesir Üniversitesinde çalışmaya başladı. Bir dönem Balıkesir Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulunan Balyemez daha sonra Yüksek Okul Genel Sekreterliğine atandı. Tüm hayatı boyunca eğitimden hiç vazgeçmeyen Balyemez, bu nedenle eğitim iş kolundaki bazı sendikalarda başkanlık ve yöneticilik görevlerinde bulundu.  Balyemez, mesleki hayatında yaşadığı tecrübeleri, birikimleri ve izlenimlerini ‘Koltuk Kavgası’ adını verdiği ilk kitabıyla okurlarıyla paylaştı.  İnceleme türündeki bu ilk eseri ile eğitimcilik ve yöneticilik kariyerine yazarlığı da ekleyen Balyemez, şimdi de ‘Kara Halil’ adını verdiği roman türündeki eseriyle ikinci kez okurlarıyla buluşuyor.  Çıra Yayınlarına bağlı Bengisu yayıncılık tarafından basılan roman türündeki ‘Kara Halil’ kitabı D&R ve Kitapyurdu başta olmak üzere seçkin kitapçılar ve internet üzerinden satılıyor.  Onurlu, gururlu ve dürüst bir gencin hayatını polisiye tadında anlatan Balyemez, kitapta sade bir dil kullanıyor.  ‘Dürüstlük bir hazineye benzer, ortaya çıktığında taraftarları çoğalır; yalan ise yanan ateşe benzer, yanmaya başlayınca kötülükler ortaya çıkar’  sözünü hatırlatan yazar kitabın kahramanı Kara Halil’i şu sözlerle anlatıyor:  Kara Halil zorluklar ve yokluklar içerisinde büyümesine rağmen ömründe yalan söylememiş dürüstlüğü kendine şiar edinmiş bir delikanlı. Çevresindeki kötülere rağmen çizgisini bozmamış, sevgiyi ve aşkı en saf ve en temiz duygularla yaşamış, kalbinin ve vicdanının sesini dinleyen kara yağız bir Anadolu delikanlısı.” Kara Halil bu özellikte bir delikanlıdır ancak para ve şöhret çalar kapısını ve yol ayrımına girer; dürüstlük ve erdem mi, para ve şöhret mi?  Balyemez kitabı ile ilgili okurlarına, “Ben Kara Halil'i çok sevdim eminim sizler de çok sevecek ve Kara Halil'in masal gibi hayatına şahit olacaksınız” notunu düşüyor. İletişim; Gsm:0(530)5164000 Email:mesutb44@gmail.com
Yazar Mesut Balyemez, ‘Koltuk Kavgası’ isimli ilk kitabından sonra bir kez daha okurlarıyla buluşuyor.

 

Yazar Mesut Balyemez, ‘Koltuk Kavgası’ isimli ilk kitabından sonra bir kez daha okurlarıyla buluşuyor. 

Balyemez, ‘Kara Halil’i anlattığı ikinci kitabında ‘dürüstlük ve erdem mi para ve şöhret mi’ sorusuna da cevap veriyor.

1966 yılında Malatya Yeşilyurt Kadiruşağı köyünde dünyaya gelen Mesut Balyemez, üniversite eğitimi sonrası Balıkesir Üniversitesinde çalışmaya başladı. Bir dönem Balıkesir Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulunan Balyemez daha sonra Yüksek Okul Genel Sekreterliğine atandı. Tüm hayatı boyunca eğitimden hiç vazgeçmeyen Balyemez, bu nedenle eğitim iş kolundaki bazı sendikalarda başkanlık ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 

Balyemez, mesleki hayatında yaşadığı tecrübeleri, birikimleri ve izlenimlerini ‘Koltuk Kavgası’ adını verdiği ilk kitabıyla okurlarıyla paylaştı. 

İnceleme türündeki bu ilk eseri ile eğitimcilik ve yöneticilik kariyerine yazarlığı da ekleyen Balyemez, şimdi de ‘Kara Halil’ adını verdiği roman türündeki eseriyle ikinci kez okurlarıyla buluşuyor. 

Çıra Yayınlarına bağlı Bengisu yayıncılık tarafından basılan roman türündeki ‘Kara Halil’ kitabı D&R ve Kitapyurdu başta olmak üzere seçkin kitapçılar ve internet üzerinden satılıyor. 

Onurlu, gururlu ve dürüst bir gencin hayatını polisiye tadında anlatan Balyemez, kitapta sade bir dil kullanıyor. 

‘Dürüstlük bir hazineye benzer, ortaya çıktığında taraftarları çoğalır; yalan ise yanan ateşe benzer, yanmaya başlayınca kötülükler ortaya çıkar’ 

sözünü hatırlatan yazar kitabın kahramanı Kara Halil’i şu sözlerle anlatıyor: 
Kara Halil zorluklar ve yokluklar içerisinde büyümesine rağmen ömründe yalan söylememiş dürüstlüğü kendine şiar edinmiş bir delikanlı. Çevresindeki kötülere rağmen çizgisini bozmamış, sevgiyi ve aşkı en saf ve en temiz duygularla yaşamış, kalbinin ve vicdanının sesini dinleyen kara yağız bir Anadolu delikanlısı.” Kara Halil bu özellikte bir delikanlıdır ancak para ve şöhret çalar kapısını ve yol ayrımına girer; dürüstlük ve erdem mi, para ve şöhret mi? 

Balyemez kitabı ile ilgili okurlarına, “Ben Kara Halil'i çok sevdim eminim sizler de çok sevecek ve Kara Halil'in masal gibi hayatına şahit olacaksınız” notunu düşüyor.

İletişim; Gsm:0(530)5164000 Email:mesutb44@gmail.com

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve medya90.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.