(Medya90) - |

İSTOK: Hakikatleri savunmaya devam edeceğiz

 

İSTOK: Hakikatleri savunmaya devam edeceğiz

Her yıl ABD de senatosu ve de özellikle başkanları bu konunun doğru olmadığını bilerek ve bizlere karşı bir propaganda aracı olduğunu bildikleri halde maalesef her yıl aynı gündemle kamuoyunun gündemine getirmekteler.
İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK); . Sözde “Ermeni soykırımı” yalanına ve siyasi hesaplarla ilgili basın bildirimiz; 1915 olaylarının soykırım olarak ileri sürülmesinin jeopolitik bir oyunun ürünü olduğu aşikârdır. Bunu yıllardır gerek bizim tarihçilerimiz gerekse dış dünya tarihçileri belgeleri ile defaten ortaya koymuş oldukları halde bugün Ermeniler, tarihi ve yasal belgelerle bu propaganda teriminin yani sözde soykırım geçerliliğini doğrulamanın mümkün olmadığını bilmelerine rağmen sözde soykırımı iddiaları, kurgudan başka bir şey olduğunu çok iyi biliyorlar. Fakat Her yıl ABD de senatosu ve de özellikle başkanları bu konunun doğru olmadığını bilerek ve bizlere karşı bir propaganda aracı olduğunu bildikleri halde maalesef her yıl aynı gündemle kamuoyunun gündemine getirmekteler.   Üzülerek ifade etmeliyiz ki ; Konun Sovyetler Birliği’nin Ermenileri kullanarak NATO’nun güney kanadını ve Türkiye’yi etkilemeye çalıştığı "Sovyetler Birliği, küçük milletlerinin milliyetçilik ruhunu kullanarak Orta Asya ve Orta Doğu bölgesini sürekli askeri, siyasi gerilim içinde tuttuğu ve NATO’nun bu bölgeleri, askeri üs olarak kullanmasını engellemeye çalıştığı gün gibi ortadayken NATO müttefikimiz olduğunu her gerilimde belirten ABD nin ikiyüzlülüğü olarak görüyoruz.   Ayrıca bu vesile ile Ermeni Terör örgütleri tarafından Şehit edilen Diplomatlarımızı buradan bir kez daha unutmadığımızı ve unutmayacağımız ifade ediyoruz. Özellikle Kardeşimiz Azerbaycan’ın Karabağ da sahada kazandığı savaşın diplomasi ayağının karşılığı olarak ABD nin sözde Soykırımı tanıması yada ifadesini dahi kullanması kabullenilebilir bir durum değildir.  Bu sebeple Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi “Sözde “Ermeni soykırımı” yalanına ve siyasi hesaplarla bu iftiraya arka çıkanlara karşı da hakikatleri savunmaya devam edeceğiz” Saygılarımla  Ali MAMAK İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK) Dönem Başkanı
Her yıl ABD de senatosu ve de özellikle başkanları bu konunun doğru olmadığını bilerek ve bizlere karşı bir propaganda aracı olduğunu bildikleri halde maalesef her yıl aynı gündemle kamuoyunun gündemine getirmekteler.

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK);

. Sözde “Ermeni soykırımı” yalanına ve siyasi hesaplarla ilgili basın bildirimiz;

1915 olaylarının soykırım olarak ileri sürülmesinin jeopolitik bir oyunun ürünü olduğu aşikârdır. Bunu yıllardır gerek bizim tarihçilerimiz gerekse dış dünya tarihçileri belgeleri ile defaten ortaya koymuş oldukları halde bugün Ermeniler, tarihi ve yasal belgelerle bu propaganda teriminin yani sözde soykırım geçerliliğini doğrulamanın mümkün olmadığını bilmelerine rağmen sözde soykırımı iddiaları, kurgudan başka bir şey olduğunu çok iyi biliyorlar.

Fakat

Her yıl ABD de senatosu ve de özellikle başkanları bu konunun doğru olmadığını bilerek ve bizlere karşı bir propaganda aracı olduğunu bildikleri halde maalesef her yıl aynı gündemle kamuoyunun gündemine getirmekteler.  

Üzülerek ifade etmeliyiz ki ;

Konun Sovyetler Birliği’nin Ermenileri kullanarak NATO’nun güney kanadını ve Türkiye’yi etkilemeye çalıştığı "Sovyetler Birliği, küçük milletlerinin milliyetçilik ruhunu kullanarak Orta Asya ve Orta Doğu bölgesini sürekli askeri, siyasi gerilim içinde tuttuğu ve NATO’nun bu bölgeleri, askeri üs olarak kullanmasını engellemeye çalıştığı gün gibi ortadayken NATO müttefikimiz olduğunu her gerilimde belirten ABD nin ikiyüzlülüğü olarak görüyoruz.  


Ayrıca bu vesile ile Ermeni Terör örgütleri tarafından Şehit edilen Diplomatlarımızı buradan bir kez daha unutmadığımızı ve unutmayacağımız ifade ediyoruz.


Özellikle Kardeşimiz Azerbaycan’ın Karabağ da sahada kazandığı savaşın diplomasi ayağının karşılığı olarak ABD nin sözde Soykırımı tanıması yada ifadesini dahi kullanması kabullenilebilir bir durum değildir. 


Bu sebeple Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi “Sözde “Ermeni soykırımı” yalanına ve siyasi hesaplarla bu iftiraya arka çıkanlara karşı da hakikatleri savunmaya devam edeceğiz”


Saygılarımla 


Ali MAMAK

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu

(İSTOK) Dönem Başkanı

İzmir HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve medya90.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.