DÜNYA Haber Girişi: 02.03.2022 - 16:00, Güncelleme: 02.03.2022 - 16:00

İstanbul Medipol'de Dinamik Gençlere Proje Eğitimi

 

İstanbul Medipol'de Dinamik Gençlere Proje Eğitimi

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın öncülük ettiği proje eğitimleri yaygınlaşmaya devam ediyor
Medipol Üniversitesi Geleceğin Bilimi Platformu tarafından 19 – 20 Şubat 2022 tarihlerinde düzenlenen “Proje Tasarım Teknikleri ve Yürütme Stratejileri Eğitimi” etkinliğinden eğitim yöneticiliğini de üstlenen Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nurettin Demir, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’dan Doç. Dr. Selda Mercan eğitmenlik yaptılar.  Medipol Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Muhammed İkbal Alp’in koordinatörlüğünde İstanbul Medipol Üniversitesi Kuzey Yerleşkesi’ndeki Teknoloji Transfer Ofisi’nde gerçekleştirilen programın Düzenleme Kurulu’nda Araş. Gör. Büşra Ayaz, Araş. Gör. Zeynep Taşkın, Araş. Gör. Cennet Üre ve Araş. Gör.  Nazlı Yılmaz görev aldılar. eğitimden farklı üniversitelerden lisans ve lisans üstü düzeyde öğrenimlerine devam eden 30 civarında genç yararlandı. iki gün yoğun biçimde yürütülen eğitim etkinliğinde proje tabanlı çalışmalar ve proje yazım süreçlerinde göz önünde bulundurulması gereken konular ele alındı. proje konularıyla ilgili temel kavramlar, projesinin bileşenleri: özgün değer, yöntem, yönetim, yaygın etki, proje tasarımında ön araştırma ve literatür bilgisi, proje teklifinin kalitesi, planlama ve proje yönetimi, sonuçların değerlendirilmesi ve yaygınlaştırma konularında etkileşimli yolla bilgiler paylaşıldı. ayrıca gruplar oluşturularak prototip proje tasarımı ve yazımı uygulaması da yaptırıldı.  Katılımcılar, kendileri için yorucu, yoğun ve verimli bir etkinlik olduğunu vurgulayarak memnuniyetlerini ifade ettikleri etkinliğin sonunda, eğitmenlere teşekkür ettiler.
Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın öncülük ettiği proje eğitimleri yaygınlaşmaya devam ediyor

Medipol Üniversitesi Geleceğin Bilimi Platformu tarafından 19 – 20 Şubat 2022 tarihlerinde düzenlenen “Proje Tasarım Teknikleri ve Yürütme Stratejileri Eğitimi” etkinliğinden eğitim yöneticiliğini de üstlenen Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nurettin Demir, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’dan Doç. Dr. Selda Mercan eğitmenlik yaptılar. 

Medipol Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Muhammed İkbal Alp’in koordinatörlüğünde İstanbul Medipol Üniversitesi Kuzey Yerleşkesi’ndeki Teknoloji Transfer Ofisi’nde gerçekleştirilen programın Düzenleme Kurulu’nda Araş. Gör. Büşra Ayaz, Araş. Gör. Zeynep Taşkın, Araş. Gör. Cennet Üre ve Araş. Gör.  Nazlı Yılmaz görev aldılar. eğitimden farklı üniversitelerden lisans ve lisans üstü düzeyde öğrenimlerine devam eden 30 civarında genç yararlandı.

iki gün yoğun biçimde yürütülen eğitim etkinliğinde proje tabanlı çalışmalar ve proje yazım süreçlerinde göz önünde bulundurulması gereken konular ele alındı. proje konularıyla ilgili temel kavramlar, projesinin bileşenleri: özgün değer, yöntem, yönetim, yaygın etki, proje tasarımında ön araştırma ve literatür bilgisi, proje teklifinin kalitesi, planlama ve proje yönetimi, sonuçların değerlendirilmesi ve yaygınlaştırma konularında etkileşimli yolla bilgiler paylaşıldı. ayrıca gruplar oluşturularak prototip proje tasarımı ve yazımı uygulaması da yaptırıldı. 

Katılımcılar, kendileri için yorucu, yoğun ve verimli bir etkinlik olduğunu vurgulayarak memnuniyetlerini ifade ettikleri etkinliğin sonunda, eğitmenlere teşekkür ettiler.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve medya90.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.