ASAYİŞ (İGFA) - |

Bakan Yanık: “Kırmızı Yelekliler ile sahadayız”

 

Bakan Yanık: “Kırmızı Yelekliler ile sahadayız”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kastamonu başta olmak üzere Batı Karadeniz'i etkileyen sel felaketi sonrasında psikososyal destek hizmeti ile afetin yaralarının sarılması için sahada olduklarını söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kastamonu başta olmak üzere Batı Karadeniz'i etkileyen sel felaketi sonrasında psikososyal destek hizmeti ile afetin yaralarının sarılması için sahada olduklarını söyledi. ANKARA (İGFA) - Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Batı Karadeniz'i etkileyen sel felaketi ile ilgili sosyal medya hesabından bakanlık çalışmalarına ilişkin paylaşımda bulundu. Sel felaketi ile 3. seviye afet ilanı edildiğine dikkati çeken Bakan Yanık, afetin meydana geldiği ilk saatlerde, Bakanlığımızın ana görevlerinden olan sosyal yardımlarımız kapsamında Bartın’a 2 milyon TL, Sinop’a 3 milyon TL ve Kastamonu’ya 5 milyon TL olmak üzere 3 ilimize toplam 10 milyon TL tutarında kaynak aktarımı sağlandığını anımsatarak, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Afetle mücadele çalışmaları, Türkiye Afet Müdahale Planı’na (TAMP) göre AFAD koordinasyonunda, afetin ilk anından itibaren oluşturulan 28 ayrı çalışma grubu ile yürütülmektedir. Bakanlığımız bu çalışma gruplarının 2’sinde Ana Çözüm Ortağı, 3’ünde ise Destek Çözüm Ortağı olarak konumlanmıştır. Ana Çözüm Ortağı olduğumuz çalışma grupları; Psikososyal Destek Hizmet Grubu ve Ayni Bağış Depo Yönetimi ve Dağıtım Hizmet Grubu olup Destek Çözüm Ortağı olduğumuz çalışma gruplar ise; Tahliye Yerleştirme ve Planlama Hizmet Grubu, Barınma Hizmet Grubu ve Beslenme Hizmet Grubu'dur. Bakanlığımız bu çalışma grupları çerçevesinde afetzedelerin barınma ve gıda gibi en akut ihtiyaçlarının tedarikinde aktif görev alırken, psikososyal destek hizmeti ile de afetin yaralarının sarılmasında kilit rol üstlenmektedir. Psikososyal destek grubumuz Kırmızı Yelekliler her zaman olduğu gibi hayatın normale dönmesi için afetzedelere el uzatmaya devam edecektir. Hem sosyal yardımlardan hem de ayni bağış ve depo yönetiminden sorumlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızdaki personelimiz fedakarca ve özverili şekilde temel ve acil ihtiyaçları karşılamaktadır. Afet bölgelerinde gece gündüz demeden görev alan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletirim." https://twitter.com/deryayanikashb/status/1426176817799614469

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kastamonu başta olmak üzere Batı Karadeniz'i etkileyen sel felaketi sonrasında psikososyal destek hizmeti ile afetin yaralarının sarılması için sahada olduklarını söyledi.


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kastamonu başta olmak üzere Batı Karadeniz'i etkileyen sel felaketi sonrasında psikososyal destek hizmeti ile afetin yaralarının sarılması için sahada olduklarını söyledi.

ANKARA (İGFA) - Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Batı Karadeniz'i etkileyen sel felaketi ile ilgili sosyal medya hesabından bakanlık çalışmalarına ilişkin paylaşımda bulundu. Sel felaketi ile 3. seviye afet ilanı edildiğine dikkati çeken Bakan Yanık, afetin meydana geldiği ilk saatlerde, Bakanlığımızın ana görevlerinden olan sosyal yardımlarımız kapsamında Bartın’a 2 milyon TL, Sinop’a 3 milyon TL ve Kastamonu’ya 5 milyon TL olmak üzere 3 ilimize toplam 10 milyon TL tutarında kaynak aktarımı sağlandığını anımsatarak, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Afetle mücadele çalışmaları, Türkiye Afet Müdahale Planı’na (TAMP) göre AFAD koordinasyonunda, afetin ilk anından itibaren oluşturulan 28 ayrı çalışma grubu ile yürütülmektedir. Bakanlığımız bu çalışma gruplarının 2’sinde Ana Çözüm Ortağı, 3’ünde ise Destek Çözüm Ortağı olarak konumlanmıştır. Ana Çözüm Ortağı olduğumuz çalışma grupları; Psikososyal Destek Hizmet Grubu ve Ayni Bağış Depo Yönetimi ve Dağıtım Hizmet Grubu olup Destek Çözüm Ortağı olduğumuz çalışma gruplar ise; Tahliye Yerleştirme ve Planlama Hizmet Grubu, Barınma Hizmet Grubu ve Beslenme Hizmet Grubu'dur.

Bakanlığımız bu çalışma grupları çerçevesinde afetzedelerin barınma ve gıda gibi en akut ihtiyaçlarının tedarikinde aktif görev alırken, psikososyal destek hizmeti ile de afetin yaralarının sarılmasında kilit rol üstlenmektedir. Psikososyal destek grubumuz Kırmızı Yelekliler her zaman olduğu gibi hayatın normale dönmesi için afetzedelere el uzatmaya devam edecektir. Hem sosyal yardımlardan hem de ayni bağış ve depo yönetiminden sorumlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızdaki personelimiz fedakarca ve özverili şekilde temel ve acil ihtiyaçları karşılamaktadır. Afet bölgelerinde gece gündüz demeden görev alan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletirim."

https://twitter.com/deryayanikashb/status/1426176817799614469
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve medya90.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.